Yemek Odaları Nasıl Dizayn Edilir?

Evin iç tasarımında yemek odası yada yaşam alanı için ayrı bir bölüm bize bir yenilik gibi görünüyor. Aslında bu unutulmuş eski bir durumdur. 19. yüzyıla kadar, ayrı bir yemek alanına sahip olmak iyi bir görünüm işareti olarak kabul ediliyordu. Fakat sonraları mutfaklar biraz daha küçülse de günümüzde daha büyük mutfaklar tercih edilmektedir. Bu yüzden en önemli nokta hareket alanıdır. Aynı zamanda bulunduğu alanın koşulları, mobilyalarla renk anlamında uyumluluğu göstermesine dikkat edilmelidir.

Yemek odası yerleşim seçenekleri

Yemek odası evde yemek yemeye yönelik ve aile bireylerinin birlikte bir masa etrafında vakit geçirmeye yönelten odalardır. Bu geleneksel olarak günümüz toplumu içinde, odanın bir köşesinde, mutfakta sandalyeli bir masa olan bölgede olabilir. Evin bu kısmı tasarımda haksız yere ilgiden yoksun bırakılıyor. Sonuçta, bu bölümde belirli bir işlevselliği de taşıyor.

Yemek odası iç mekanı, sahibinin yaşam tarzını ve alışkanlıklarını yansıtır. Bu nedenle, evin bulunduğu yere göre üçe ayrılabilir:

  • ayrı bir yemek odası,
  • mutfak içinde yemek odası,
  • yada amerikan mutfaklarda olduğu gibi mutfak ile birleşik salon.

Ayrı yemek odası

Orta çağda, yemek salonunun sahibinin durumunu göstermesi için evin tüm katı verildi. Şimdi bunu kendi rahatlıkları için yapıyorlar ve bir oda ayırıyorlar. Böyle bir fikir, özel bir evde bir yemek odasının iç tasarımı için veya dairenin ekstra metrekare olması şartıyla uygundur. Bunun avantajı, çok sayıda misafir alabilmeniz ve masayı etkili bir şekilde ayarlaya bilmenizdir. Olumsuz yönü ise büyük olasılıkla yemek odası sadece özel etkinlikler veya Pazar günleri öğle yemekleri için kullanılacaktır.

Ayrı bir oda, sık sık misafir ağırlıyorsanız ve bir resepsiyon için şenlikli bir atmosfer sizin için önemliyse harika bir seçenektir. Ayrıca ailenizde her öğün için ortak bir masada toplanmak gelenekselse.

Mutfakta yemek odası

En yaygın konum türüdür. Geleneksel olarak mutfakta yemek grubu için basitçe bir alan tahsis ederler. Bu, küçük konut sahipleri için bir çıkış yoludur. İki oda alanı birleştirir ve böler.

Yemek pişirmeyi ve tüm aileyi günlük yemek için sofrada toplamayı sevenler veya yemek odasını ayırma imkanı olmayanlar için uygundur. Mutfakta yemek odası, küçük bir yemek alanına ihtiyaç duyan küçük aileler için iç mekanlarda yapılmıştır.

Yemek alanı bulunan mutfak-oturma odası

Tasarım, yemek pişirme, yemek yeme ve dinlenme işlevlerini birleştirmeyi içerir. Özel bir evde veya apartman dairesinde, bir duvarı yıkmak veya tek bir alanda birleştirmek mümkündür.

Böyle bir odada yemyeşil bayramlar, eğlenceli partiler düzenleyebilirsiniz. Tüm kutlama için masada oturmanıza gerek yok, yumuşak bir kanepede oturabilir ve aynı zamanda şirkette kalabilirsiniz. Geniş aileler için bu, günlük yaşamı ve çocuklarla iletişimi birleştirmenin harika bir yoludur. Eksileri: Oturma odasında emekli olamazsınız ve tek bir yerde dağınıklık her yerde dağınıklık anlamına gelir.

Serik Mobilya denilince ilk akla gelen isim Bankoğlu Mobilya olarak Yemek odalarınızı ve yaşam alanlarınızı tasarlamaya adayız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *