Salon Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimi

Vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz salonlarımız, mobilya seçimi açısından oldukça ehemmiyet arz eder. Seçimlerini akıllıca yapmanızı sağlayacak önerilerimiz bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ev mobilyaların insan hayatındaki önemi tartışılmaz bir gerçektir. Vaktimizin büyük kısmını geçirdiğimiz salonlarımız, mobilya seçimi açısından oldukça ehemmiyetlidir. Salonlar evlerin faaliyet merkezleridir. Gün boyu oluşan stresi, yorgunluğu atmak için bedenen ve ruhen dinlenmek gereklidir. Ancak rahat olmayan ve konforsuz mobilya seçimleri bizleri bazen mutsuz edebilir. Yanlış seçilen bir mobilyadan dolayı sırt ağrıları, adale ağrıları, ayak ve bel ağrıları oluşabilir. Bu aynı zamanda kişiyi psikolojik olarak da rahatsız, mutsuz ve huzursuz hissetmesine yol açabilir. Bu nedenle mobilya seçerken dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta vardır.

Salon için mobilya seçerken; öncelikle ihtiyaçlar, ekonomik durum ve göz zevki oldukça önem arz eder. Düşük kalitede ve sağlam olmayan bir mobilya, vaktinden önce eskir, yıpranır ve onarılması gereken durumlar ortaya çıkar. Böyle durumlar kişileri ekonomik olarak da yıprata bilmektedir. İhtiyacımız olan mobilyanın rahat, uzun ömürlü ve kullanışlı olmasına dikkat etmek gereklidir. Her göze çok güzel görünen veya ucuz olan mobilya rahat olmaz. Alırken mutlaka oturarak rahatlığı ve konforu ölçmek tavsiye edilir. Genellikle sırtı kavrayan ve bel destekli mobilyalar ağrıların oluşmasını engelleyerek, sağlığınız için uygun bir konfor sağlar.

Salon için koltuk seçerken, mobilyanın işlevselliği, ihtiyaç durumu ve dekorasyondaki yeri değerlendirilmelidir. Her sektörde olduğu gibi mobilya sektöründe de pahalı ve ucuz ürünler vardır. Serik mobilya sektöründe yılların verdiği birikimle bu seçimlerde sizlere yardımcı oluyoruz. Seçim yaparken bütçeye uygunluk göz önünde bulundurulmalı, hem de belirlenen bütçeye göre en iyi ve en rahat mobilyanın seçilmesine özen gösterilmelidir. Mobilyanın yapısına göre, özel tasarım mobilyaların ve el işçiliği yüksek olan mobilyaların fiyatları diğerlerine oranla daha farklı olabilir. Mobilya seçimi yapılırken odada bulunan diğer eşyalar da göz önünde bulundurulması gereklidir. Aksi halde eşyalar birbiriyle uyumsuz ve göz zevkini bozan bir hale gelir. Seçim yapılan ürünlerin iskeleti(kasa) sağlam olmalıdır ve mümkün olduğunda ses çıkarmayan (yada ileride ses çıkarmayacağı tahmin edilen) ürünler tercih edilmedir.

Renk Seçimi

Ren seçimi salon dekorasyonu için çok önemlidir. Ahşap görünümlü ürünler her zaman ortama daha doğal bir sıcak havası katmaktadır. Salonda en önemli mobilyanın koltuklar olduğu unutulmamalıdır. Koltuklar salonun genel görünümünü doğrudan etkiler. Koltuklarda kumaş seçimi yaparken kir tutmayan ve kolay temizlenebilen kumaşlar tercih edilmesi ileride işimizi kolaylaştırır. Salonunuz küçükse canlı renkler ve pastel tonlar, büyük ise koyu renkler tercih edilebilir. Aynı zamanda çocuklu ailelerde açık renklerin kullanımının zorluğu akıldan çıkarılmamalıdır . Bu nedenle kumaş seçimi yaparken dikkatli olunmalıdır. Modern ve şık tasarımlar ile kendinize özgü bir salon tasarımı oluşturabilirsiniz. Modern bir salon dekorasyonunu uygun perde ve halı seçimiyle taçlandırmak gerekmektedir.

Serik Bankoğlu mobilya size bu seçimleri yapma konusunda alternatifler sunacak ve yardımcı olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *